حمایت از پایگاه اینترنتی «ایرانیان»

«ایرانیان» برای همه ایرانیان

گام‌های بلندتر پیش رو با کمک شما برداشته می‌شود

پایگاه اینترنتی «ایرانیان»، در تداوم سنت قدیمی هفته‌نامه «ایرانیان»، رسانه‌ای است برای همه ایرانیان که حفظ استقلال و آزادی عمل آن نیازمند حداقلی از پشتیبانی مادی همه ایرانیان است. از این رو، از شما درخواست می‌کنیم ما را یاری کنید تا بتوانیم، ضمن حفظ استقلال و آزادی خودمان، با رعایت موازین حرفه‌ای و اخلاق روزنامه‌نگاری مدرن، نه فقط شما را بطور روزانه در جریان همه رویدادهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی و غیره قرار دهیم بلکه از زبان و فرهنگ ایران‌زمین پاسداری کنیم. زبان فارسی بنیان و ریشه اصلی فرهنگ ایرانی است. آغشتگی با عمق فرهنگ ایران و درک راز و رمز و زیبائی‌های نهفته در آن جز از طریق زبان فارسی میسر نیست؛ همچون نماد بنیادین آن – شعر فارسی – که ترجمه‌ناپذیر است.

جوامع زنده و پویا، در هر گوشه از جهان، به نیروی زبان ویژه خود و از طریق ادبیات و رسانه‌های حامل آن زبان انسجام می‌یابد. رسانه آنلاین نیز با قابلیت ارجاع و بازنگری، و نیز گستردگی و ماندگاری آن، مهمترین عامل حفظ و ترویج زبان، خط و میراث نوشتاری هر فرهنگ است. دانش‌آموزان و دانشجویان نسل‌های ایرانی برای آغشتگی با فرهنگ ایرانی، علاوه بر ادبیات، نیاز مبرم به رسانه‌های جدی و مسئول فارسی‌زبان حامل این فرهنگ دارند. این، اما، تنها یک بعد ارزشمند از کاربرد چند وجهی رسانه به زبان مادری است.

جامعه ایرانی در داخل و خارج از کشور نیز، همچون دیگر جوامع، بخش مهمی از انسجام و پایداری خود را مدیون رسانه‌های جمعی مسئول، متعهد و جدی است؛ رسانه‌هائی که با پرتوافکنی بر همه عرضه‌های زندگی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، هنری، ورزشی و… پیوندی استوار میان آحاد آن بوجود آورده‌اند. آگاهی از هرآنچه در گوشه و کنار این جامعه می‌گذرد، مبادله اخبار گوناگون عرصه‌های متنوع جامعه و نیز عقاید و آرا و نظرات مختلف، آگاهی‌رسانی و اطلاع‌یابی از رویدادهای تلخ و شیرین روزمره، و همچنین فراهم آوردن امکان معرفی و ترویج و تبلیغ فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و… بعد مهم دیگری از کاربرد یک رسانه جدی و معتبر به زبان مادری است. بعد مهم دیگر این کاربرد نگارش تدریجی تاریخ تلاش‌ها و کوشش‌های جوامع ایرانی در نقاط مختلف دنیاست.

بر این‌ها همه می‌توان پاسخگوئی رسانه‌های فارسی‌زبان جدی و معتبر را به نیاز طبیعی و انسانی همه ایرانیان به خبریابی و کسب اطلاع دست اول، بی‌واسطه و بدون سانسور و ممیزی از فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی سرزمین پدری نیز افزود.

هفته‌نامه «ایرانیان»، چاپ واشنگتن، برای 24 سال در این راه کوشید و با رعایت همه اصول و ضوابط روزنامه‌نگاری مستقل، آزاد، مدرن، مسئول و حرفه‌ای، توانست از تنگناهای فراوان فعالیت در خارج از کشور سرفرازانه عبور کرده و، با کسب اعتبار و حیثیتی افتخارآمیز در نزد انبوه مخاطبان خود، به موقعیتی ممتاز و یکتا دست یابد. اکنون، پایگاه اینترنتی این نشریه نیز همان هدف و رسالت را دنبال می‌کند.

در همه این سال‌ها، «ایرانیان» بطور رایگان در اختیار مخاطبان انبوه خود قرار گرفته و همه هزینه‌های آن تنها از طریق چاپ یا درج آگهی‌های تجاری و پیام‌های تبلیغاتی مختلف تامین شده است. این در حالی است که ما، هم در گذشته و هم اکنون که این پایگاه اینترنتی را راه‌اندازی کرده‌ایم، بطور پیوسته در وضعیتی بوده‌ایم و هستیم که نیاز به حمایت و کمک‌های مالی مخاطبان خود داریم. از این رو، چنان که فکر می‌کنید پایگاه اینترنتی «ایرانیان»، با این خصوصیات ویژه، می‌باید همچنان به کار خود ادامه داده و در خدمت به «همه ایرانیان» در سراسر دنیا بکوشد، می‌توانید با اهداء مبلغی بعنوان هدیه یا کمک مالی، به تداوم حضور منظم آن در فضای جهانی اینترنت یاری برسانید. این بهترین و بزرگترین کمکی است که شما می‌توانید به ماندگاری این پایگاه اینترنتی بکنید.

 

پیشاپیش از حمایت و لطف و محبت شما سپاسگزاریم.

 

کمک‌های مالی خود را می‌توانید با ارسال چک به نشانی پستی «ایرانیان»، استفاده از کارت اعتباری در تماس تلفنی با دفتر ما، یا بطور آنلاین در همین سایت و از طریق «پی‌پل» (Paypal) انجام دهید.

پست الکترونیک: Iranians@iraniansnewspaper.com

 

تلفن:   703.724.9680
فکس:  703.724.9689

نشانی پستی:
Washington Iranians Media, Inc
P.O. Box 2023
Ashburn, Virginia 20146
United States of America