درباره ما

پایگاه اینترنتی «ایرانیان» صورت آنلاین پرتیراژترین و معتبرترین هفته‌نامه فارسی‌زبان چاپ واشنگتن بزرگ در ایالات متحد آمریکاست که از ماه دسامبر سال 1996 تا پایان ماه مارچ سال 2020 میلادی، به مدت 24 سال، توسط «شرکت رسانه‌های جمعی ایرانیان واشنگتن» (Washington Iranians Media, Inc.) چاپ و منتشر می‌شد.

این یایگاه اینترنتی، در ادامه سنت نسخه چاپی آن، هر روز علاوه بر خبرهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و مربوط به صنایع و تکنولوژی، مطالب و مقالاتی در تفسیر و تحلیل موضوعات سیاسی و اجتماعی و همچنین گزارش‌ها، خبرها و نقد و نظر در زمینه فرهنگ و هنر، ادبیات و شعر، سینما و تئآتر، سبک زندگی، مسائل مربوط به زنان، خانواده، سلامت و بهداشت، مد و زیبائی، ورزش، خبرهای محلی و… را بصورت نوشتاری، و نیز تصویری و صوتی (از طریق پادکست و ویدئو) منتشر می‌کند.

شبکه وسیعی از روزنامه‌نگاران، نویسندگان، گزارشگران، متخصصان، مفسران و تحلیلگران امور سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ادبی، هنری، ورزشی و… از سراسر آمریکا، اروپا و خاورمیانه، بصورت آزاد و داوطلبانه، با این پایگاه اینترنتی همکاری دارند. در عین حال، «ایرانیان» از همکاری داوطلبانه همه روزنامه‌نگاران، مفسران و تحلیلگران، متخصصان، خالقان و مفسران و منتقدان آثار ادبی و هنری داخل و خارج از ایران استقبال می‌کند.

«ایرانیان» از نقش خود بعنوان سکوئی مناسب برای پاسخگوئی به نیاز مبرم ایرانیان و فارسی‌زبانان به کسب اطلاع و آگاهی از آنچه در ایران و دیگر کشورهای فارسی‌زبان می‌گذرد آگاه است و در این زمینه تلاش می‌کند.

تقی مختار، با شصت سال سابقه و تجربه روزنامه‌نگاری در ایران و آمریکا، مدیر و سردبیر این پایگاه اینترنتی است.